21. marec je Mednarodni dan gozdov. Obeležili smo ga tudi v vrtcu, kjer so se vse skupine podale v naravo in izvedle različne naloge, gibalne in senzorne dejavnosti. Najmlajši otroci so tipali, vonjali, opazovali, okušali in raziskovali elemente gozda. Malo starejši otroci so se že zjutraj pogovarjali o različnih živalih, ki prebivajo v gozdu in se kasneje v naravi preizkusili v oponašanju gibanja teh živali in ob tem razgibali celo telo. Najstarejše skupine pa so celo dopoldne preživele v gozdu in ob robu gozda. Na travniku so tekli gor in dol po hribu na različne načine; v gozdu so iskali palice in veje ter se preizkusili v vajah vzdrževanja ravnotežja; se igrali z plodovi gozda, vejami, listjem ipd. Vsi otroci so se ob izbranih dejavnostih in igri zelo zabavali, predvsem pa uživali v objemu naše prelepe narave.