Med tednom dobrodelnosti Rdečega križa Slovenije  bomo na  OŠ Mežica organizirali zbiralno akcijo zbiranja hrane (obstojnih živil : moka, sladkor, riž, testenine, olje,…). Z zbranimi živili želimo pomagati vsem tistim, ki so v svojih stiskah najbolj ranljivi.

Gospodarska slika v državi se izboljšuje, kljub temu pa je pri nas še veliko preveč pomoči potrebnih ljudi. Statistika za zadnje desetletje pravi, da vsako leto skoraj 300.000 ljudi potrebuje pomoč za preživetje. Samo lani je pomoč v organizacijah RK  poiskalo več kot 121.000 ljudi.

S to akcijo želimo obeležiti:

1. oktober 2019 – Svetovni dan hrane (letošnja tema so: Zdrave diete za svet brez lakote)
  2. oktober 2019 – Mednarodni dan boja proti revščini (letošnja tema je: Skupno delovanje za opolnomočenje otrok, njihovih družin in skupnosti za premagovanje revščine)

Tudi vi se lahko pridružite akciji LEPO JE DELITI.

V avli šole bodo od srede,16.10.2019, do petka, 18.10.2019, pripravljeni zaboji, kamor lahko odložite prinesene stvari.

Zbrano hrano bomo predali območnemu odboru RK Mežica.

Lahko sodelujete tudi v vseslovenski akciji Rdečega križa Slovenije pod častnim  pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.

Pošljite sporočilo SMS na številko 1919 z besedo SKUPAJ, prispevali boste 1 evro ali SKUPAJ5, prispevali boste 5 evrov za dodatne prehranske pakete ali družinam in posameznikom pomagali reševati druge stiske.

Podmladek RK OŠ Mežica