V tednu otroka smo na šoli organizirali kulturni dan pod naslovom Slovenija, od kod lepote tvoje.

Po uvodni radijski predstavitvi delavnic ter prebranem spisu sedmošolke Maše Trost o naši domovini so se učenci razporedili v delavnice, ki smo jih pripravili učitelji. Organizirali smo kar nekaj različnih delavnic na temo Slovenija. Kako je delo potekalo in bilo všeč učencem, pa je raziskala šolska novinarska ekipa.

Na razredni stopnji so učenci spoznavali Slovenijo skozi gibalne igre, puzzle, fotografijo, izdelovali so zastave, kape ter s sprehodom po Mežici primerjali domači kraj v preteklosti in danes.

Na predmetni stopnji so učenci raziskali področje športa, glasbe, podjetništva, poezije in kulinarike. Izdelali so plakate, kolaže, pisali pesmi, risali narodne noše, kuhali … Tako so nastali različni izdelki, ki smo jih razstavili v avli šole.

Kaj pa so o kulturnem dnevu povedali učenci?

»Še kar kul.«

»Naučili smo se nekaj novega.«

»Ful bolš, ko pouk.«

»Fajn, ker delamo v skupinah.«

Kako je vse skupaj potekalo in kakšni izdelki so nastali, pa si lahko ogledate v galeriji.

Novinarska ekipa: Lan Lesjak, Mila Prevorčič, Mojca Knežar, Jan Jehart, Maja Šefic in Lara Oderlap

Avtor: Barbara Ljubojević Lupša