V našem vrtcu smo uspešno, skozi vse leto povezovale in združevale dejavnosti na temo ZDRAVJE V VRTCU, saj se zavedamo, kako pomembne so te vsebine za otrokov razvoj in okolje v katerem živimo. Torej sledile smo cilju  oblikovati zdravo in varno okolje, ki pozitivno vpliva na počutje in zdravje nas vseh.

V programu so sodelovale vse skupine. S pomočjo znanja, ki smo ga pridobile na izobraževanjih smo svoje delo še nadgradile in obogatile.

Na nivoju vrtca smo spodbujale pitje vode, umivanje zob, pravilno kašljanje in brisanje nosu, gibanje in uživanje

raznolike prehrane. Za duševno zdravje smo skrbele z vsakodnevnim izvajanjem socialnih dejavnosti, ki vsebujejo krepitev socialnih interakcij, razvoj empatije, čut za prijateljstvo in skrb drug za drugega. Ob rojstnih dnevih pa razvijale pozitivne občutke in doživetja ob praznovanju. Sodelovali smo na teku Za podnebne spremembe in Množičnem teku otrok “Začni mlad, tekmuj pošteno“.

V mesecu aprilu – mesecu zdravja smo poglobljeno spodbujale pravilno ločevanje odpadkov in izvedle čistilne akcije.

Na nivoju posameznih skupin pa smo;

• Sodelovali na dnevu zdravja v veliki telovadnici,  9 2022 (Nijz).
  • Obiskali čebelarja in se seznanitev z njegovo vlogo in pomembnosti čebel.
  • Skrbeli za vrtčevski vrt.
  • Sodelovali na delavnici Zdrava prehrana (Nijz).
  • Sodelovali s Kocerodom.
  • Varčevali z vodo in energijo.
  • Sodelovali v programu Mali sonček,
  • Sodelovali z MCM na različnih delavnicah – medgeneracijsko druženje.
  • Telovadili s skupino ŠOLA ZDRAVJA 1000 gibov.
  • Sodelovali s planinskim društvom.
  • Sodelovali v projektu Varno s soncem
  • Sodelovali na delavnici Saše Horvat na temo zdrava prehrana.
  • Spodbujali pitje vode, pravilno umivanja rok, kašljanja in brisanja nosu.
  • Sodelovali z zobno asistentko in si umivali zobe.

Čestitke strokovnim delavkam za ves vložen trud!

Zapisala koordinatorka projekta, Tanja Bivšek