Letošnja tema: ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI

Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj …”, temu pa sledi odgovor: “zato …”.  In zato tudi takšen naslov letošnje osrednje teme.

Teden otroka® je program Zveze prijateljev mladine Slovenije že od leta 1954.

V letošnji poslanici dr. Miha Kos, ambasador Tedna otroka 2023, o radovednosti pravi takole: 

“Brez radovednosti človeštvo ne bi preživelo. Radovednost rodi ustvarjalnost, ta pa naprej inovativnost in podjetništvo. Vendar to ne gre čisto samo od sebe. Potrebno je vlagati energijo, ki se ji reče: “USTVARJANJE VARNEGA OKOLJA ZA DELANJE NAPAK”! Lastne napake so najboljša šola. Na lastnih napakah se učimo. Na lastnih – ne na tujih. Zato je tako pomembno, da napake dopuščamo, jih nagrajujemo in nikakor ne kaznujemo. Dopuščanje napak pomeni spodbujanje radovednosti, ustvarjalnosti in učenja. Kaznovanje napak pomeni ubijanje radovednosti. Einstein je dejal: “Kdor še nikoli ni naredil napake, še nikoli ni ustvaril ničesar novega.”

NAJ BO TEDEN OTROKA KAR SE DA RADOVEDEN!