Ekipa šolskega radia v Ljubljani

 

Učenci izbirnega predmeta Radio, smo v sredo, 15. 11. 2023, obiskali dve najbolj poslušani komercialni radijski postaji v Sloveniji, Radio1 in Hitradio Center. Na Radiu 1 se nas je najprej razveselil Miha Deželak. Nato nam je Denis Avdić razložil, kako poteka delo radijskega voditelja, na koncu pa smo se oglasili tudi v studiu pri Matjažu Lovšetu, ki je opravil še radijski intervju z našo učiteljico Barbaro. Tudi nas so posneli, in sicer smo povedali, kaj najraje jemo za zajtrk, naše posnetke pa so uporabili za prispevek ob dnevu slovenskega zajtrka. Obisk je bil zelo zanimiv in izčrpen, pot pa nas je nadalje vodila na Hitradio Center na drugem koncu Ljubljane. Tudi tam so nas zelo lepo sprejeli, nam vse razkazali in razložili. Preizkusili smo se v vlogi radijskih voditeljev, prav tako pa smo z voditeljico Lucijo posneli Tiktok. Dobili smo tudi majice. Dan je bil zelo zabaven, poln novih doživetij in seveda poučen. 

Avtor: Barbara Ljubojević Lupša