Državno tekmovanje 13. Slovenske glasbene olimpijade je potekalo v soboto, 9. marca 2024 v prekrasnem ambientu Akademije za glasbo v Palači Kazina. Tekmovanje je privabilo vrsto mladih nadarjenih glasbenikov, med katerimi je izstopala učenka OŠ Mežica Anamarija Kobolt.

Srečanje se je začelo s skupnim petjem Olimpijske himne, ki je vzpostavilo vzdušje povezanosti in športnega duha. Po uvodnem petju je sledil pisni test, ki je preverjal teoretično znanje in glasbeno razumevanje tekmovalcev. Po zaključenem pisnem delu sta sledila pevski nastop in predstavitev avtorskih skladb.

Anamarija je v tem delu predstavila svoj izjemen pevski talent in ustvarjalnost. Ob lastni klavirski spremljavi je zapela pesem “Nad mestom se dani” avtorja J. Privška, ki je navdušila tako publiko kot tudi strokovno komisijo.

Poleg tega je Anamarija predstavila tudi svojo avtorsko skladbo za klavir z naslovom “Povabilo na ples”.

Anamarija Kobolt je na 13. Slovenski glasbeni olimpijadi dosegla zlato priznanje. Njen trud, predanost in talent so bili nagrajeni, za kar ji iskreno čestitamo.