Glasba in dobrodelnost z roko v roki

 

V torek, 21. 5., nas je obiskal prav poseben gost, s posebnim odnosom do glasbe in mladih glasbenikov.

Marko Soršak – Soki je bobnar zasedbe Elvis Jackson, dolgoletni glasbenik in avtor projekta »20 za 20«. Ta dobrodelni projekt se trudi čim več slovenskih šol opremiti z različnimi glasbili. Naša šola je bila že 130. po vrsti in projekt nam je dobesedno omogočil formiranje šolskega banda, saj nam je Marko Soršak – Soki prinesel akustično kitaro, bas kitaro, dva kahona in ojačevalec zvoka. Sredstva za nakup glasbil so bila zbrana na posebnem dogodku, Bobnanje na Ptujskem gradu, kjer je pod Sokijevim vodenjem naenkrat zaropotalo 30 bobnarjev različnih starosti. 

Vse inštrumente so naši učenci preizkusili že na srečanju S Sokijem, zagotovo pa bodo nanje brenkali in udarjali kar se da pogosto tudi v prihodnje in tako bo pouk glasbe še zanimivejši in bogatejši.

Učenci in učitelji naše šole se Marku Soršaku – Sokiju za njegovo dobrodelnost in doprinos h kvaliteti našega dela iskreno zahvaljujemo!